EkoDoniczki i Zioła

W ramach projektu „Ekologiczne Koło Ludowe – Powiat Goleniowski” realizowanego przez Fundacja Normalnie, 18 lipca w CAL odbyło się kolejne spotkanie uczestników Centrum Kręgów Wsparcia oraz ich najbliższych. Tym razem były to fantastyczne zajęcia zero waste „EkoDoniczki i Zioła”, podczas których tworzono doniczki z nieużytkowanych pojemników i sadzono zioła w ekologicznej, beztorfowej ziemi.

Zajęcia z tańca terapeutycznego Polskiego Związku Niewidomych Okręg Zachodniopomorski Koło w Goleniowie

Taniec to rehabilitacja, taniec to terapia, taniec to przede wszystkim emocje. Z wielką radością informujemy, że członkowie Polskiego Związku Niewidomych Okręg Zachodniopomorski Koło w Goleniowie rozpoczęli projekt „Tańca Terapeutycznego”, w którym biorą udział niewidome, słabowidzące i widzące, pragnące dobrze się bawić, poznając siebie we wspólnym tańcu.

Warsztaty w Greifswaldzie

W ubiegłym tygodniu przeżyliśmy niesamowitą przygodę! Razem z przedstawicielami goleniowskiej młodzieży wybraliśmy się do Greifswaldu, gdzie wspólnie z miejscowymi młodymi ludźmi braliśmy udział w warsztatach stolarskich i spawalniczych.

Przestrzeń dla historii

W sobotę, 6. lipca br., w naszej sali konferencyjnej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 80. rocznicy powstania 2. Pułku Nocnych Bombowców „Kraków”, którego tradycje kontynuował 2. Pułk Lotnictwa Myśliwskiego „Kraków” stacjonujący na lotnisku w Goleniowie w latach 1957-1994.

CALowskie burgery

3 lipca wspólnie z mieszkańcami ulic F. Chopina i Fabrycznej zorganizowaliśmy niesamowity piknik integracyjny!  Tym razem na grillu królowały pyszne burgery, które każdy mógł skomponować wedle swojego uznania – no bo ile można jeść tę kiełbaskę (choć jej też nie zabrakło)?

Trening pamięci

Trening pamięci to nie tylko krzyżówki i sudoku. To również przestrzeń do wielu innych aktywności. Wiedzą o tym świetnie członkowie Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Goleniowie, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Tradycyjnie poruszyliśmy też kilka ważnych dla seniorów tematów.

Nowa organizacja w CAL

Cieszymy się ogromnie, że możemy ogłosić, iż od ubiegłego tygodnia w naszym Centrum oficjalnie działa kolejna organizacja pozarządowa – Polski Związek Niewidomych Okręg Zachodniopomorski Koło w Goleniowie! Witamy na pokładzie.

Obchody Dnia Godności

Wspólnie z partnerami Koalicji na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami 8 maja po raz kolejny zorganizowaliśmy obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tym razem spotkaliśmy się na Plantach, skąd w barwnym i głośnym korowodzie przemaszerowaliśmy na stadion miejski. Tam czekały na nas liczne atrakcje, takie jak grill, słodkości, dmuchane zamki i wiele, wiele innych…