II POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY„PATRZ!”

Goleniowski Dom Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Goleniowie zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym PATRZ! Więcej informacji o konkursie po kliknięciu w przycisk „Czytaj dalej…”

W tym roku PATRZYMY trochę szerzej i do udziału w konkursie zapraszamy pasjonatów fotografii z całego powiatu goleniowskiego. Ta edycja różni się od poprzedniej również tym, że pojawiła się w niej całkiem nowa kategoria, która, mamy nadzieję pozostanie w nim na zawsze.  W organizację konkursu włączyło się Starostwo Powiatowe w Goleniowie proponując wybranie i nagrodzenie najciekawszego zdjęcia opowiadającego o urokach powiatu goleniowskiego. Zostanie ono zamieszczone w kalendarzu na rok 2023.

Oprócz nagród rzeczowych, które otrzymają autorzy najciekawszych prac, laureaci, tak jak w ubiegłym roku zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach fotograficznych. Odbędą się one w szczecińskiej Akademii Sztuki. Będzie więc szansa spotkania z innymi pasjonatami fotografii oraz pracy pod okiem wykładowcy wydziału Sztuki Mediów – Pawła Kuli – jednego z jurorów konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy być mieszkańcem powiatu goleniowskiego i mieć ukończone 18 lat. Swoje prace nadsyłać mogą zarówno amatorzy jak i profesjonaliści.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie fotografii na jeden z poniższych tematów :                                                       

  1. Podróż w Czasie

To jedna z najmocniejszych fotograficznych magii – nie można wkroczyć dwa razy do tej  samej rzeki, ale czy z fotografią jest podobnie?

  1. Widzę Ciebie

Człowiek i jego obraz, czyli wszelkie przygody portretu fotograficznego.

  1. Widzialne Historie

Czasem jedna fotografia to za mało do dobrej opowieści – cykle, serie, dyptyki, tryptyki.

* W skład cyklu może wchodzić od 2 do 7 fotografii.                                                               

  1. Co powiecie o powiecie?

Fotografia opowiadająca o urokach powiatu goleniowskiego: walory historyczne, krajobrazowe lub kulturowe regionu.

 

Nagrodzona w tej kategorii fotografia zostanie umieszczona w kalendarzu na rok 2023 wydawanym przez Starostwo Powiatowe w Goleniowie.

 

*Zdjęcie musi być wykonane na terenie Powiatu Goleniowskiego. W karcie zgłoszenia należy podać miejsce wykonania fotografii.

 

 

Goleniowski Dom Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Goleniowie zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym PATRZ!

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie www.gdk.goleniow.pl Znajdują się w nim ważne informacje dotyczące parametrów fotografii i inne wytyczne.

Prace nadsyłać można mailem na adres: konkurs@gdk.goleniow.pl do dnia 16 października 2022 r.

 

Prace oceniać będzie Jury w składzie:

 

Piotr Nykowski – fotograf teatralny,

 

Paweł Kula – artysta fotografik, wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie,

 

Marta Suszyńska – fotograf / filmowiec

 

Adrian Pawłowski –  Referat Promocji  i Współpracy Starostwa Powiatowego w Goleniowie.

 

Nagrodzone i wyróżnione fotografie będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej oraz w prasie i portalach informacyjnych. Dziennik Goleniowski i SuperPortal24.pl objęły konkurs patronatem medialnym.

Powiązane organizacje: