Letnia Akademia Kompetencji Cyfrowych w Gminie Goleniów

Zapraszamy na BEZPŁATNE zajęcia Akademii Kompetencji Cyfrowych. Ukończyłeś 25 lat? Chcesz rozwijać się i codzienne sprawy swobodnie załatwiać przez Internet?

Zajęcia przewidziane są zarówno dla bardziej, jak i mniej zaawansowanych. Dobieramy grupy wg potrzeb uczestników. Możliwe są również zajęcia poza Goleniowem, np. w Mostach, czy w Kliniskach Wielkich.

Wystarczy pobrać formularz i zgłosić się do udziału w zajęciach. Przez 12 godzin (tyle trwa realizacja jednego tematu), naprawdę wiele można się nauczyć. Planujemy realizację szkoleń z następujących tematów:

Kultura w sieci – nie zwiedzisz wszystkich muzeów. Nie zobaczysz wszystkich wystaw. Ale dzięki internetowi możesz być znacznie bliżej kultury i sztuki, niż kiedykolwiek. Poznaj z nami najlepsze zasoby i oferty kulturalne polskiego i światowego Internetu.

Moje finanse i transakcje w sieci – wiemy, że kupujesz i płacisz on-line. Dowiedz się, jak sprawdzić wiarygodność sklepu internetowego, rozpoznaj phishing, zacznij korzystać z platform usług elektronicznych (eZUS, ePUAP, ZIT) bankowości elektronicznej i rejestru klauzul niedozwolonych.

Mój biznes w sieci – wykorzystaj zasoby Internetu w marketingu, komunikacji, zaopatrzeniu, finansach i e-administracji. Użyj sieci społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter) do promowania swojej działalności. Poznaj tajniki pozycjonowania witryn internetowych i przygotowywania materiałów reklamowych dla potrzeb internetu.

Rodzic w Internecie – zapewnij cyfrowe bezpieczeństwo swojemu dziecku. Zadbaj, by odpowiedzialnie kreowało swój wizerunek w sieci i nawiązywało bezpieczne znajomości. Poznaj pojęcia cyberbullingu, hejtu, patostreamingu i naucz się chronić przed nimi Twoje dziecko od najmłodszych lat.

Pobierz spis tematów i wybierz ten, który interesuje Cię najbardziej. Po wstępnym utworzeniu grup podamy planowane terminy zajęć. Najbliższe już za dwa tygodnie – weekend 27-28 czerwca br. (termin może ulec zmianie).

Powiązane organizacje: