NieKongres

A my wciąż w rozjazdach???? …. chcielibyśmy podzielić się z Wami wspaniałym doświadczeniem, które przeżyliśmy w ostatnich dniach. W dniach 14-16 czerwca mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w NieKongres – animatorów i animatorek kultury w Gdańsku. ????

NieKongres jest najważniejszym ogólnopolskim spotkaniem osób zaangażowanych w animację kultury. To wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi pasjonatów kultury z całego kraju, mających na celu wymianę doświadczeń, inspirację i tworzenie wspólnoty. To trzy dni intensywnej pracy, pełne warsztatów, dyskusji, prelekcji i spotkań z niezwykłymi ludźmi ze środowiska. ????????
Tegoroczna edycja skupiła się na temacie kultury wrażliwej społecznie – wrażliwej na zmiany zachodzące w naszych społecznościach, na nowe metody pracy i narzędzia cyfrowe, których używamy. Było to niezwykle inspirujące i dające do myślenia. ???? Przez trzy dni postoczniowe tereny w Gdańsku gościły kilkadziesiąt animatorów i animatorek z całej Polski. NieKongres był miejscem, gdzie mogliśmy dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, a także inspirować się pracą innych. ????
Podczas NieKongresu mieliśmy przyjemność wziąć udział w fascynującej wizycie studyjnej, która pozwoliła nam poznać projekty, działania i inicjatywy związane z obszarem dawnej Stoczni Gdańskiej. Spacerując po stoczni, odkrywaliśmy różnorodne aktywności społeczne, kulturalne i artystyczne, które nadal tam istnieją. Było to niezwykle inspirujące i pokazało nam, jak można tworzyć grupy sąsiedzkie i inicjować zmiany w naszych społecznościach. ???? Dziękujemy: Solidarność Codziennie ECS, PLONY & ESKAEM
Dodatkowo, wzięliśmy udział w dwóch interesujących warsztatach. Julity dotyczył dobrostanu i pracy w kulturze, gdzie dowiedziała się, jak radzić sobie z wypaleniem i dbać o swoje samopoczucie jako animator kultury. Drugi warsztat, w którym udział wziął Łukasz skupiał się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji w animacji kultury i edukacji, gdzie poznał narzędzia takie jak Midjourney i ChatGPT, które mogą pomóc nam w naszej pracy – wniedoczasie.pl. ????
NieKongres był nie tylko miejscem nauki, ale także okazją do nawiązania nowych znajomości i spotkania niezwykłych ludzi z branży – pozdrawiamy Miejsce Aktywności Lokalnej „Spotykalnia”. Atmosfera pełna pasji, zaangażowania i wspólnego dążenia do rozwoju była niesamowita! ????
Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia. Wasza praca i zaangażowanie są nieocenione! Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za wspólną podróż w świat animacji kultury.
NieKongres to niezapomniane doświadczenie, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Gorąco polecamy wszystkim animatorom i animatorkom kultury wzięcie udziału w przyszłych edycjach. To nie tylko doskonała okazja do rozwoju, ale również inspirujące spotkanie z pasjonującymi ludźmi.

Powiązane organizacje: