Piknik przy ul. Lipowej

W piątek 26 kwietnia br. pracownicy CAL brali udział w pikniku integracyjnym przy ulicy Lipowej organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Goleniowie.

Pikniki integracyjne swoim działaniem mają zachęcić mieszkańców do aktywnego działania w swoich społecznościach, ale i po za nimi. Wspólne działania podejmowane przez mieszkańców na poziomie lokal­nym pokazują prawdziwych ludzi, którzy chcą pracować w oparciu o własny potencjał.

Podczas pikniku mieszkańcy ul. Lipowej dokonali nasadzeń przed swoim blokiem oraz mieli możliwość wspólnego pieczenia kiełbasek nad ogniskiem. Dla najmłodszych mieszkańców tej ulicy również przygotowano moc atrakcji w postaci: dmuchanej trampoliny, malowania twarzy (pomogli nam w tym niezawodni wolontariusze z z Klubu Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Goleniowie) czy wzięcia udział w grach i zabawach prowadzonych przez animatora.

Piknik był współfinansowany w ramach projektu ,,Aktywna integracja w Gminie Goleniów” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Powiązane organizacje: