Piknik w Białuniu

W piątek 10 maja br. pracownicy CAL brali udział w pikniku integracyjnym w Białuniu organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Goleniowie.

Pikniki integracyjne swoim działaniem mają zachęcić mieszkańców do aktywnego działania w swoich społecznościach, ale i po za nimi. Wspólne działania podejmowane przez mieszkańców na poziomie lokal­nym pokazują prawdziwych ludzi, którzy chcą pracować w oparciu o własny potencjał.

Piknik w miejscowości Białuń można uznać za wyjątkowo udany. Jako pracownicy CAL jesteśmy urzeczeni ogromną pracą włożoną w przygotowanie pikniku zarówno przez społeczność lokalną jak i organizatorów. Aktywni sąsiedzi osiedla w Białuniu rozpoczęli piknik dokonując nasadzeń krzewów i kwiatów, a także rozpoczynając budowę płotu odgradzającego plac zabaw od drogi.  Jest to wyjątkowy wyraz dbałości o otoczenie oraz  bezpieczeństwo swoje i  sąsiadów.

Społeczność lokalna Białunia wyszła także z inicjatywą przygotowania ciastek, sałatek oraz innych produktów piknikowych. Drogie Panie wszystko było bardzo smaczne ? Pełną  moc atrakcji zapewnił Ośrodek Pomocy Społecznej w Goleniowie w postaci: dmuchanego zamku, animatora – Czaruś i Kropka, malowania twarzy (pomogli nam w tym niezawodni wolontariusze z z Klubu Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Goleniowie) oraz  udziału w grach i zabawach prowadzonych przez animatora.

Piknik był współfinansowany w ramach projektu ,,Aktywna integracja w Gminie Goleniów” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Powiązane organizacje: