Pokaz ratownictwa medycznego

Dziś w CAL odbył się pokaz ratownictwa medycznego połączony z wykładem. Gośćmi tego wydarzenia byli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 1 w Goleniowie, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Specjalnej w Goleniowie oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy. Prowadzącym dzisiejszego wykładu i pokazu był Pan Robert Kocyła, doświadczony ratownik i strażak, będący przedstawicielem Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska.

Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska to organizacja, gdzie spotkali się ludzie, których połączyła pasja. Pasja do ratownictwa, do działań społecznych, do motocykli. To organizacja która wspiera ideę ratownictwa i niesienia pierwszej pomocy, pozwala szerzyć wiedzę i szlifować umiejętności.

Podobne idee ma nasza Goleniowska Motokobra, która wspiera wiele akcji charytatywnych i spełnia marzenia innych ludzi. Jej przedstawiciele również pomogli nam w organizacji tego wydarzenia. Swoją obecnością wsparli nas również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

Po wykładzie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, mogli również oglądać motocykle, którymi przyjechali nasi goście, zadawać pytania i robić zdjęcia.

Po wykładzie każdy mógł samemu spróbować swoich sił i teorię sprawdzić w praktyce.

Organizatorem spotkania był Środowiskowy Dom Samopomocy w Goleniowie.

 

Powiązane organizacje: