„Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”

W dniach od 22 do 28 lutego 2021 roku po raz kolejny obchodzony będzie w Polsce „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym  22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie czynnie włączają się do akcji, w godzinach 9:00-14:00, w Komendzie Powiatowej Policji w Goleniowie oraz w Komisariacie Policji w Nowogardzie będą udzielać kompleksowych porad wszystkim zgłaszającym się po pomoc.

Osoby zainteresowane uzyskaniem takiej pomocy mogą zgłaszać się osobiście w wyznaczonych powyżej terminach do Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie  przy ul. Maszewskiej 9 oraz w Komisariacie Policji w Nowogardzie przy ul. Wojska Polskiego 9 lub kontaktować się telefonicznie pod numerem 47 78 21 525 (Oficer Prasowy KPP Goleniów).

W tych dniach każdy zainteresowany będzie mógł również uzyskać bezpłatną poradę prawną w prokuraturach regionalnych, okręgowych i rejonowych w całym kraju. W załączeniu rozpiska dot. dyżurów telefonicznych prokuratorów w ramach Tygodnia Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Zachęcamy do skorzystania z pomocy, więcej informacji pod nr telefonu 668-864-212

Dyżury prokuratorów

Powiązane organizacje: