Włączamy się w pomoc Ukrainie

Wspólnie z Środowiskowym Domem Samopomocy włączamy się w pomoc obywatelom Ukrainy🇺🇦 Od jutra, tj. 1 marca, na terenie CAL przy ul. Wojska Polskiego 28 uruchamiamy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które trafią do potrzebujących. 

PUNKT ZBIÓRKI będzie funkcjonował od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 18:00
Punkt czynny do odwołania.
Prosimy, aby przekazywane rzeczy były posegregowane i umieszczane w opisanych workach lub kartonach.
ZBIERAMY WYŁĄCZNIE❗:
🔵ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
🟡KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
🔵ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, leki przeciwbólowe. Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!
🟡ODZIEŻ: ubrania dla dzieci i dorosłych, płaszcze przeciwdeszczowe, bielizna dla dzieci i dorosłych (prosimy, aby przekazane rzeczy były czyste i w dobrym stanie❗).
🔵INNE: zapałki, baterie, latarki, świece, powerbanki, itp.

Powiązane organizacje: