Z wizytą w Greifswaldzie

W dniu 26.08.2021 mieliśmy przyjemność wziąć udział w wyjeździe do Greifswaldu. Zespół który reprezentował naszą gminę składał się z osób pracujących z osobami starszymi, rodzinami i młodzieżą. Nasza delegacja została powitana przez Nadburmistrza Greifswaldu, dr Stefana Fassbindera, a następnie wysłuchaliśmy wykładu nt. „Struktury polityki wobec dzieci i młodzieży w Niemczech, Meklemburgii-Pomorzu Przednim i w powiecie Vorpommern-Greifswald”.

Podczas naszej wizyty mieliśmy okazję zobaczyć jak funkcjonuje Dom Wielopokoleniowy i zapoznać się z jego ofertą. Wkrótce potem odbyliśmy spacer po mieście z perspektywy osoby niepełnosprawnej, następnie udaliśmy się do Centrum Kultury Klex, gdzie rozmawialiśmy na temat pracy socjalnej z młodzieżą. Dzień zakończyliśmy wysłuchując występu chóru z Greifswaldu.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dokąd zmierza polityka społeczna w Goleniowie i Greifswaldzie? Wohin steuert die Sozialpolitik in Goleniów und Greifswald?” – realizowanego na obszarze Euroregionu Pomerania, w Polsce i w Niemczech.

Powiązane organizacje: