Seniorzy z Goleniowa i Bergen fotografowali region

W dniach od 15 do 19 maja 2019 r. w Goleniowie przebywała 13-osobowa grupa seniorów niemieckich z Bergen na Rugii. Wizyta odbyła się w ramach współpracy seniorów niemieckich współpracujących z Kreisverband Rügen der Volkssolidarität e.V. oraz seniorów polskich zrzeszonych w Stowarzyszeniu Seniorów „Rytm” w Goleniowie.

W ramach pobytu seniorzy obu miast zwiedzali wspólnie m.in. Szczecin, Miękowo, Dzisną, Niewiadowo, Łożnicę, Jezioro Przybiernowskie, Przybiernów, Stepnicę i Goleniów.
Pokłosiem wspólnego zwiedzania regionu jest wystawa fotograficzna „Krajobrazy ziemi szczecińskiej i Szczecina okiem polskich i niemieckich seniorów”. Jest ona prezentowana w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Wojska Polskiego. Można na niej zobaczyć kilkadziesiąt zdjęć wykonanych i wybranych przez uczestników spośród ponad tysiąca.

Spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Architektura i krajobraz Ziemi Szczecińskiej” i było możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia – Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska.

Powiązane organizacje: