Pierwsze spotkanie mam za nami

Wczoraj (07.05.2019) o godzinie 11:00 mieliśmy przyjemność gościć w CAL- u mamy i ich pociechy na warsztatach dla mam, które organizujemy we współpracy z Klubikiem Mam z Goleniowa. Panie przyszły na spotkanie z głowami pełnymi pomysłów oraz chęci do działania.

Na początku Pani Natalia Wirtek, familiolog i instruktor-animator CAL, zaprezentowała Centrum Aktywności Lokalnej oraz zaznajomiła obecne panie z ideą organizowania społeczności lokalnej. Po krótkiej prezentacji  wspólnie rozpoczęto kształtowanie tematyki przyszłych warsztatów. Moderatorem spotkania była Pani Joanna Tunkiewicz – konsultant ds. snu i zasypiania oraz promotor karmienia piersią, która z wielu ciekawych tematów w zakresie macierzyństwa wyodrębniła te które cieszyły się największym zainteresowaniem: rozszerzaniem diety dziecka, fizjoterapią dla mam i dzieci, animacją dziecka w domu, postępowaniem z blizną po cesarskim cięciu, odstawieniem dziecka od piersi, chustonoszeniem, rozszerzeniem informacji o stanie po połogu, logopedią oraz zajęciami sensorycznymi dla dzieci. Siedząc przy kawie i ciastkach mamy wpadały na coraz lepsze pomysły w kwestii urozmaicenia warsztatów, a także włączenia się w idee CAL i działania na rzecz społeczności lokalnej.

Jesteśmy pełni optymizmu co do przyszłych wydarzeń we współpracy z Klubikiem Mam z Goleniowa i jego główną postacią Panią Joanną Tunkiewicz. Brawa dla mam za inicjatywę i pomysły. Drodzy Goleniowianie, Drogie Goleniowianki potencjał kryję się w każdym z nas. Przyjdź do Centrum Aktywności Lokalnej i odkryj swój własny potencjał ? Zapraszamy!

Powiązane organizacje: