Piknik przy ul. Chopina

W piątek, 14 czerwca, wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Goleniowie oraz Partnerstwem Lokalnym Cm2 zorganizowaliśmy kolejny piknik integracyjny. Tym razem odbył się on przy ulicy F. Chopina.

Pikniki integracyjne swoim działaniem mają zachęcić mieszkańców do aktywnego działania w swoich społecznościach, ale i po za nimi. Wspólne działania podejmowane przez mieszkańców na poziomie lokal­nym pokazują prawdziwych ludzi, którzy chcą pracować w oparciu o własny potencjał.

Piknik przy ul. F. Chopina był podsumowaniem akcji nasadzeń kwiatów i krzewów w swoim najbliższym sąsiedztwie, którą mieszkańcy zrealizowali tydzień wcześniej. W piątkowe popołudnie sąsiedzi wspólnie piekli kiełbaski nad ogniskiem, natomiast najmłodsi uczestnicy pikniku mieli możliwość skorzystania z dmuchanej zjeżdżalni, malowania twarzy (nie mogło oczywiście zabraknąć niezawodnych wolontariuszy z Klubu Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Goleniowie) czy wzięcia udział w atrakcjach przygotowanych przez animatora.

Piknik był współfinansowany w ramach projektu ,,Aktywna integracja w Gminie Goleniów” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Powiązane organizacje: