Bezpłatne szkolenia i warsztaty OWES dla regionu szczecińskiego!

Z nową energią w Nowym Roku zespół OWES przygotował dla Państwa atrakcyjne możliwości rozwoju dla stowarzyszeń, funkcji i innych podmiotów ekonomii społecznej z powiatu goleniowskiego. Serdecznie zapraszamy na liczne szkolenia:

  • „Od pomysłu do projektu, czyli jak przygotować projekt – krok po kroku”

Jak napisać wniosek o dofinansowanie? Od czego zacząć pisząc projekt? Czym jest problem, rezultat a czym cel przy pisaniu projektów? Jakie są obecnie konkursy?

Goleniów: 12.02.2019

Nowogard: 16.02.2019

Niechorze (wyjazdowe z noclegiem): 9-10.02.2019  (szkolenie uzupełnione o moduł Źródła finansowania)

Więcej informacji.

  • „Warsztaty z RODO dla organizacji pozarządowych”

Czym jest RODO? Jak je wdrożyć? Jakie są  obowiązki administratora danych? Masz przygotowane dokumenty, ale nie wiesz czy są poprawne względem prawa? Nie masz żadnych dokumentów?

Szczecin: I termin 19-20.01.2019; II termin: 23-24.02.2019

Więcej informacji.

  • „Psychologia osiągnięć – komunikacja w zespole podmiotów ekonomii społecznej, w aspekcie motywacyjnym i rekrutacyjnym”

Dlaczego słowa są tak ważne – skuteczna, precyzyjna i świadoma komunikacja pomaga skutecznie motywować samego siebie, jak i osoby współpracujące z nami. W jaki sposób zachęcić odpowiednie osoby do pracy w fundacji/stowarzyszeniu/spółdzielni socjalnej? Jak  skutecznie przygotować proces rekrutacyjny w PES?

Szczecin (stacjonarne): 22-23.01.2019

Niechorze (wyjazdowe z noclegiem): 16-17.02.2019

Więcej informacji.

  • „Jak sporządzić sprawozdanie finansowe i merytoryczne podmiotów ekonomii społecznej – krok po kroku”

Zakończył się rok, a nie wiesz jak  napisać sprawozdanie?  Nie wiesz jak się zabrać za sprawozdanie merytoryczne? Sprawozdanie finansowe przyprawia Cię o zawrót głowy? To są warsztaty dla Ciebie.

Niechorze (wyjazdowe z noclegiem) 23-24.02.2019

Więcej informacji na stronie www.aktywneowes.pl już wkrótce

Nowością dla Beneficjentów jest Akcja „OWES –  PODAJ DALEJ!”, która trwa od 3 stycznia do 3 kwietnia 2019 r. Celem jest pobudzenie podmiotów ekonomii społecznej do przekazania impulsu współpracy zaprzyjaźnionym organizacjom poprzez zaproszenie ich do OWES Szczecin. Dla zapraszających i zaproszonych przygotowaliśmy szereg możliwości współpracy, dodatkowe wsparcie OWES (usługi marketingowe, szkolenia, wizyty studyjne) i nagrodę w każdym miesiącu dla najbardziej aktywnego podmiotu ekonomii społecznej – bon do empiku w wysokości 300 zł

Więcej informacji.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych KOMES zaprasza młode fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne i inne podmioty społeczne (działające do 30 miesięcy), grupy samopomocowe oraz grupy nieformalne do składania wniosków o mikrodotacje na kwotę do 5 tysięcy złotych w ramach projektu „MIKRODOTACJE, LOKALNE PRZEDSIĘWZIĘCIA Małe Inicjatywy Lokalne edycja 3”. Nabór rusza 1 lutego 2019 do 15 marca 2019 r Już wkrótce zostaną ogłoszone terminy animacji.

Więcej informacji.

Wsparcie w ramach SZOWES jest bezpłatne, ponieważ jest dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Więcej o OWES na www.aktywneowes.pl

Powiązane organizacje: